Tragedia w Chomiąży Szacheckiej. Znaleziono ciało drugiej z poszukiwanych osób

Policjanci i strażacy zakończyli poszukiwania dwóch zaginionych na jeziorze w Chomiąży Szlacheckiej osób. Ich ciała zostały wyłowione z jeziora. Wyciągnięto z wody również rower wodny, którym jak się okazało chcieli przepłynąć na drugi brzeg. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratury.

Dzisiaj żnińscy policjanci i strażacy zakończyli prowadzone od 3 dni poszukiwania 2 mężczyzn, którzy jak wynika z ustaleń śledczych, w dniu 21.07.2019r. około godz. 23.00 samowolnie z brzegu zabrali rower wodny, którym chcieli popływać.  Z nieustalonej przyczyny doszło do wywrócenia się roweru wodnego. W wyniku tego zdarzenia do wody wpadły cztery osoby, mieszkańcy Bydgoszczy. 22-latka i 19-sto latek dopłynęli do brzegu o własnych siłach, natomiast pozostałe dwie utonęły.

W trakcie wykonywania czynności służbowych w miejscu przebywania w/w osób, w domku na ośrodku wypoczynkowym w miejscowości Chomiąża Szlachecka policjanci ujawnili śladowe ilości środków odurzających w postaci marihuany. Ponadto w miejscu zamieszkania 22-latki ujawniono 44 tabletki metaamfetaminy. 

Okoliczności tej  tragedii   wyjaśniają żnińscy kryminalni pod nadzorem prokuratury. Policjanci wyjaśniają również kwestię posiadania środków odurzających. Po przeprowadzeniu czynności i ustaleniu do kogo należą narkotyki osoba ta usłyszy zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 

(KPP Żnin)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Ładowanie...