Żnin. Już 20 sierpnia FESTIWAL OPTYMIZMU 2019

Już po raz czwarty w historii, a drugi w historycznej Cukrowni Żnin, spotkamy największych Optymistów z całego Świata! To właśnie w tym miejscu 20. sierpnia br. natężenie optymistów na metr kwadratowy będzie najwyższe w skali roku – wszystko właśnie za sprawą Festiwalu Optymizmu 2019, jedynego w swoim rodzaju wydarzenia, którego nadrzędnym celem jest przekazywanie i wywołanie pozytywnych emocji wśród gości.

Kulminacyjnym punktem Festiwalu będzie odciśnięcie dłoni tegorocznym optymistów w Alei Optymistów, a także oficjalne wręczenie stypendiów uhonorowanych przez Fundację „Jestem Optymistą”, które zostaną przekazane młodym i utalentowanym Optymistom.


„Już po raz czwarty spotkamy się na Festiwalu Optymizmu, aby szerzyć optymizm, pozytywne myślenie, radość życia, życzliwy stosunek do ludzi i otoczenia. Na Festiwalu zarażamy uśmiechem, pobudzając ludzi w Polsce i na świecie do pozytywnego myślenia! 20 sierpnia wszyscy obowiązkowo jesteśmy Optymistami i myślimy pozytywnie, bo u nas zawsze świeci słońce. – mówi Mariusz Pujszo, założyciel i pomysłodawca Fundacji Jestem Optymistą.


Festiwal Optymizmu 2019 to jedyna w Polsce tego typu impreza, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Strefy tematyczne, niesamowite show i spotkania z gwiazdami przyciągną całe rodziny, zapewniając wspaniały, optymistyczny dzień. Do udziału


w Festiwalu Optymizmu zapraszamy wszystkie osoby szukające siły napędowej dla swojego optymizmu i chcące dzielić się nim z innymi. Atrakcji nie będzie końca. Do dyspozycji zostaną wydzielone specjalne strefy, czyli sportowa, muzyczna, autorskich spotkań z artystami oraz strefa dla dzieci, specjalna strefa z atrakcjami nad jeziorem i optymistyczny jarmark. Punktem kulminacyjnym będzie otwarcie jedynej na świecie Alei Optymistów, gdzie swoje dłonie odcisną znane osoby, a liczne występy artystyczne: Krzysztof KASA Kasowski, Izabela Trojanowska, Danuta Stankiewicz, Zespół Taneczny Wolf Gang, Grupa Wiedźmuchy, wprowadzą w optymistyczny klimat.


Na Festiwalu Optymizmu pojawią się laureaci zeszłorocznych edycji Gal oraz tegoroczni, a wśród nich m.in. Aleksander Doba, Marek Włodarczyk, prof. Michał Kleiber i Władysław Grochowski, Robert Korzeniowski, Katarzyna Pakosińska, Paweł Deląg, Radosław Liszewski, Tomasz Zubilewicz, Sławomir oraz przedstawiciele wielu dziedzin życia społecznego i kulturalnego.


Wszyscy zaśpiewają Hymn Optymisty, który wprowadzi nas w stan nieskończonego optymizmu!


Światowy Dzień Optymisty, który obchodzimy 21 sierpnia, został powołany z inicjatywy polskiej Fundacji „Jestem Optymistą”, której założycielem i pomysłodawcą jest Mariusz Pujszo. Fundacja poprzez swoje działania pragnie nieść pozytywną ideę i zarażać ludzi uśmiechem.  Fundacja JESTEM OPTYMISTĄ to organizacja non profit, która poprzez różnego rodzaju inicjatywy promuje optymizm oraz ludzi, których postawa i optymistyczne nastawienie do życia pozwalają przezwyciężyć przeciwności losu. Naszym celem jest wzmacnianie kapitału społecznego poprzez promocję postaw optymistycznych, pozytywnego myślenia i radości życia, życzliwego stosunku do ludzi i otoczenia, otwartości i obywatelskiej aktywności. Optymizm daje życiową odwagę, by sięgać po to, o czym marzymy i by żyć pełnią życia. Daje też inną perspektywę ułatwiającą przetrwanie trudnych chwil, które spotykają każdego człowieka. Uczy dostrzegania w sobie samym, w ludziach i otoczeniu dobrych stron i odczuwania pozytywnych emocji.

Na miejscu stanie m.in. mobilne studio Waszego Radia FM, które objęło swoim patronatem wydarzenie. Stacja będzie nadawała ze Żnina program na żywo.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Ładowanie...