Ponad milion złotych dofinansowania na wągrowiecką ulicę

Kolejna wągrowiecka inwestycja drogowa otrzyma dofinansowanie. Jak wynika z opublikowanej właśnie na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego listy gminnych zadań drogowych, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu Fundusz Dróg Samorządowych, jeszcze w 2019 roku Wągrowiec otrzyma pomoc finansową na budowę ulicy Wachowiaka w wysokości 1,149 mln złotych.

To 60% wartości planowanej budowy drogi, która ma kosztować miasto 1,91 mln złotych. Inwestycja ta ma poprawić stan bezpieczeństwa i komfort jazdy na 250-metrowym odcinku ulic „za sądem”, łączącym ulicę Kościuszki z ulicą Średnią.

Miasto planuje m.in.  przebudować (i wybudować) na tym odcinku jezdnię o szerokości 7 m, wybudować i przebudować chodniki, wybudować kanalizację deszczową oraz oświetlenie uliczne LED, a także wybudować 111 nowych miejsc postojowych

Decyzja o przyznanym dofinansowaniu sprawi, że w najbliższym czasie miasto ogłosi przetarg na wykonanie zadania pn. Budowa ulic „za sądem” w Wągrowcu – Etap I. Jeśli wszelkie procedury przebiegną bez zakłóceń, realizacja tej inwestycji powinna rozpocząć się jeszcze w 2019 roku i zakończyć w trzecim kwartale 2020 roku.

(UM Wągrowiec)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Ładowanie...