Beniaminek nie miał szans w starciu z Nielbą

Nielba czy Kwidzyn? Wprawdzie przed meczem nie należy nikogo skreślać, ale zdecydowanie większe doświadczenie żółto-czarnych stawiało ich w tym pojedynku na wygranej pozycji.  Tak też się stało, nielbiści rozbili gości aż dwunastoma bramkami przewagi.

Atmosfera w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji podczas pierwszego meczu w sezonie przed własną publicznością była wspaniała. Rytmiczny doping rozchodził się dookoła w oczekiwaniu na pierwszy gwizdek. Tradycyjnie przed rozpoczęciem meczu odbyła się prezentacja zawodników. Dla niektórych nielbistów był to debiut w pierwszoligowym zespole przed wągrowiecką publicznością, ale dzielnie wspierały cały zespół dzieci z grupy „Nielbusie”, które towarzyszyły seniorom przy ich prezentacji na parkiecie.

W końcu rozbrzmiał pierwszy gwizdek i przystąpiono do rywalizacji. Ta w pierwszych minutach była wyrównana i nawet dało się zauważyć, że żółto-czarni grają lekko spięci. Na szczęście było to chwilowe i wkrótce potem gospodarze pewnie zaczęli zdobywać przewagę. Warto tu pochwalić bardzo dobrą współpracę obrony z bramkarzem oraz świetną dyspozycję Dariusza Zanto, który wyłapywał rzuty teoretycznie niemożliwe do obrony. Parady były tak wyśmienite, że publiczność natychmiast nagradzała je brawami.

Przewaga rosła, aż w drugiej połowie w szeregach Nielby pojawiło się rozluźnienie. Zawodnicy pierwszego składu, uspokojeni ponad dziesięciobramkową przewagą, tracili koncentrację, wskutek czego pojawiły się proste błędy. Trener Bartosz Świerad zareagował na tę sytuację wzięciem czasu i dokonał kilku przetasowań. Na boisku pojawili się m.in. Igor Drzazgowski, Patryk Marcinkowski, Przemysław Wrzesień oraz Dawid Brandt. Ci młodzi, utalentowani zawodnicy mieli wówczas okazję udowodnić swoją przydatność w zespole i zdobyć cenne doświadczenie. Trzeba przyznać, że wywiązali się ze swoich zadań i nie pozwolili rywalom na odrobienie strat. Dzięki temu Nielba pewnie wygrała ten mecz.

MKS Nielba Wągrowiec – USAR Kwidzyn – 36:24 (16:8)

Nielba: Zanto, Biniewski – Gregor 10, Świerad 1, Pacała 1, Wrzesień 2, Smoliński 3, Hoffmann 5, Widziński 3, Boneczko 3, Brant 1, Drzazgowski 4, Skrzypczak 3, Marcinkowski, Tepper.

Fotogaleria z meczu dostępna TUTAJ.

***

Kolejne ligowe spotkanie rozegrali również piłkarze nożni Nielby. Niestety, po ubiegłotygodniowym zwycięstwie przytrafiła się porażka. Tym razem nielbiści musieli uznać wyższość gospodarzy z Radunii Stężyca.

Radunia Stężyca – Nielba Wągrowiec – 3:0 (0:0)

Nielba: Łagodziński – Dobrzykowski, Soforek, Ortyl, Leśniewski (K), Lisiecki, Wolkiewicz, Kowalczyk, Kaczor, Rozmarynowski, Brylewski. Rezerwowi: Ostajewski, Pawlak, Kubiński, Krauz.

(UM Wągrowiec)

Komentarze
Ładowanie...