Monitoring w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu

Zapewnienie oraz zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, petentów oraz osób przebywających na terenie budynków należących do Urzędu Miejskiego, ograniczenie dostępu do obiektu osób nieuprawnionych i niepożądanych oraz ochrona przeciwpożarowa budynków to główne powody (i cele) monitoringu wizyjnego, który od 1 października (wtorek) funkcjonować będzie w budynku Urzędu Miejskiego oraz Urzędu Stanu Cywilnego.

Monitorowany obszar jest oznaczony w sposób widoczny i czytelny, za pomocą odpowiednich znaków z symbolem kamery. Rejestracji i zapisowi danych na rejestratorze podlegać będzie jedynie obraz (bez dźwięku). Monitoringiem wizyjnym w Urzędzie objęto:

* hol główny, a także korytarze na parterze oraz pierwszym i drugim piętrze budynku ratusza;

* w budynku Urzędu Stanu Cywilnego – wejście do budynku oraz hole na parterze;

* otoczenie budynków wraz z parkingiem i drogą od strony Jeziora Durowskiego.

Zapisy z monitoringu przechowywane będą nie dłużej niż przez 3 miesiące. Po tym okresie podlegają automatycznemu skasowaniu, za wyjątkiem danych dotyczących incydentów związanych z naruszeniem bezpieczeństwa osób lub mienia albo dostępem osób nieupoważnionych. Dane te mogą być przechowywane dłużej, tj. do czasu wyjaśnienia sprawy albo zakończenia odpowiednich postępowań.

(UM Wągrowiec)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Ładowanie...