Materace termoelastyczne – zadbaj o dobry sen

Człowiek do życia potrzebuje snu. Tylko w momencie, w którym śpimy, nasz organizm ma możliwość całkowitego zregenerowania się. Aby proces regeneracji mógł się odbywać prawidłowo, konieczne jest zadbanie o dobry sen. Liczy się zarówno jego ilość, jak i jakość. Jeżeli zależy nam na tym, żeby się wysypiać, powinniśmy zadbać o dobry materac. To od niego zależy bowiem to, w jakim stopniu uda nam się wypocząć. Ponadto, materac na którym śpimy, ma ogromny wpływ na zdrowie naszego kręgosłupa. A co za tym idzie, na naszą zdolność poruszania się i sprawnego, codziennego funkcjonowania.

Co wyróżnia materace termoelastyczne i dlaczego warto je kupować?

Materace termoelastyczne wyróżniają się zastosowaną w nich technologią. Wewnątrz nich umieszcza się bowiem piankę termoelastyczną, która reaguje na nacisk oraz temperaturę. W momencie, w którym położymy się na takim materacu, pianka zmięknie, dostosowując się do kształtu naszego ciała. Kiedy wstaniemy, całość powoli wróci do swojego pierwotnego kształtu. Zjawisko dopasowywania się materaca jest dobre dla naszego organizmu. Dzięki niemu możliwe jest odpowiednie podparcie ciała, przy jednoczesnym zniwelowaniu nacisku punktowego na mięśnie i szkielet.

Tym, co wyróżnia materace termoelastyczne (piankowe) jest ich budowa. Warto wspomnieć, że aby materac piankowy dobrze pełnił swoją funkcję i zapewniał nam możliwość zdrowego snu, nie ma potrzeby wykonywania go w całości z materiału termoelastycznego. Wystarczy bowiem, że wierzchnia warstwa (czyli ta, która będzie miała kontakt z naszym ciałem) zostanie wykonana z odpowiedniej pianki. Warstwa termoelastycznego materiału może być różnej grubości. Wystarczy, że na wierzchu umieścimy 2 cm pianki, a będzie ona dobrze pełnić swoją funkcję. Oczywiście istnieją materace, w których warstwa termoelastyczna jest grubsza. Nie znajdziemy jednak raczej modelu, w którym będzie ona miała więcej niż 10 cm. Warto zobaczyć ofertę materacy termoelastycznych na SalonSnu.pl.

Chcąc wybrać materac, który spełni nasze oczekiwania, warto ustalić, co tak naprawdę jest nam potrzebne. Istnieją bowiem materace jedno i dwustronne, zbudowane z różnych pianek, a także mające pokrowce o różnych właściwościach. Przykładowo, materac Conga marki Hilding został wyprodukowany przy użyciu aż czterech różnych pianek. Dwie z nich są wysokoelastyczne (każda o odmiennej twardości), dzięki czemu zapewniają odpowiednie podparcia ciała. Ponadto, materac posiada wkładki regulujące temperaturę ciała, umieszczone w strefie ramion. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na zniwelowanie bólu karku, ramion i barków. Materac jest dwustronny (twardy lub średnio twardy). Z kolei w ofercie marki PerDormire możemy znaleźć twardy materac, zbudowany z dwóch rodzajów pianki, zapewniający doskonałe podparcie. Dodatkowo, materac został pokryty materiałem, zapewniającym mu bardzo dobre właściwości antybakteryjne.

Typowy materac termoelastyczny, źródło: SalonSnu.pl . 

Wiodący producenci materacy termoelastycznych

Marka Hilding kieruje się przy produkcji swoich materacy filozofią, opierającą się na ergonomii, higienie, mikroklimacie, wzornictwie, ochronie środowiska i wytrzymałości produktów. Dzięki uwzględnieniu przez firmę wszystkich tych czynników, jej materace uznawane są za jedne z najlepszych na rynku.

Włoska marka PerDormire stawia na jakość, rozwój nowych technologii i dbałość o środowisko. Założyciele firmy zdają sobie sprawę, jak ważny w naszym życiu jest sen. Dlatego oferują swoim klientom produkty pozwalające na jak najzdrowszy i najpełniejszy wypoczynek.

Marka Tempur stworzyła unikalny materiał, pozwalający na dopasowywanie się do kształtu, wagi, a także temperatury, osoby która na nim leży. Dzięki temu można mieć wrażenie, że materac idealnie z nami współgra, zapewniając idealne podparcie, przy jednoczesnym punktowym odciążeniu.

(materiał partnera)

Komentarze
Ładowanie...