Szubin. Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Trzy miesiące w areszcie spędzi 27–latek zatrzymany do zdarzenia, jakie odnotowano w miniony piątek na ogródkach działkowych w Szubinie. Przed aresztowaniem zatrzymany usłyszał prokuratorskie zarzuty zabójstwa. Za zbrodnię grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności, a ostateczne decyzje podejmie sąd.  

Sytuacja miała miejsce w miniony piątek (8.05.20) w Szubinie. Po godzinie 18 dyżurny miejscowego komisariatu otrzymał informację, że na jednej z działek został pobity mężczyzna. Na miejscu mundurowi znaleźli ciało 63-latka z widocznymi obrażeniami. Do wyjaśnienia sprawy „patrolowcy” zatrzymali 27-letniego mieszkańca miasta. Zatrzymany miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu i trzeźwiał w policyjnym areszcie.

W tym czasie kryminalni wykonywali szereg czynności procesowych na miejscu zdarzenia, zbierali ślady i przesłuchiwali świadków. Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy został przekazany do oceny prokuratorowi. W sobotę (9.05.20) 27-latek usłyszał w prokuraturze zarzut zabójstwa. Jeszcze tego samego dnia odbyło się posiedzenie sądu, na którym zapadła decyzja, że podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Karę dla mieszkańca Szubina wymierzy sąd. Za zabójstwo grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

(KPP Nakło nad Notecią)

Komentarze
Ładowanie...