Jeziora Wielkie. Nie zatrzymała się do kontroli

45-letnia kierująca peugeotem chcąc uniknąć odpowiedzialności za jazdę bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu, postanowiła nie zatrzymać się do kontroli drogowej. Ucieczka nie trwała długo, bo chwilę później kobieta została zatrzymana przez dzielnicowych z posterunku w Jeziorach Wielkich.

W miniony piątek (25.09.2020) przed południem dzielnicowi patrolując teren gminy Jeziora Wielkie zwrócili uwagę na pojazd marki Peugeot 407. Tor jazdy wskazywał, że siedząca za kierownicą kobieta może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci dali jej wyraźny sygnał do zatrzymania, jednakże został on zignorowany. Kierująca gwałtownie przyspieszyła i zjechała w polną drogę. Zdecydowała się zatrzymać dopiero po dwukilometrowym pościgu. Podczas kontroli okazało się, że 45-letnia mieszkanka powiatu mogileńskiego nie posiada uprawnień do kierowania i jest nietrzeźwa. Alkotest wykazał, że ma w organizmie 1,3 promila.

Kobieta odpowie teraz przed sądem nie tylko za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, brak prawa jazdy, ale także za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Mogilno)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Ładowanie...