Poseł PiS-u z regionu proponuje 100 złotych opłaty za wyjście do galerii handlowej

Bartosz Kownacki, poseł Prawa i Sprawiedliwości wpadł na „genialny” pomysł jak bardziej ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Proponuje opłatę „za możliwość wejścia do galerii handlowej”.

W dobie pandemii członkowie partii rządzącej mają różne pomysły. Czasem zamykają cmentarze na 3 dni, innym razem ogłaszają nadejście narodowej kwarantanny i zamknięciem Polaków w domu, po czym po kilku, kilkunastu dniach zastanowienia i przejęcia covidowych statystyk przez Ministerstwo Zdrowia, ogłaszają otwarcie galerii handlowych.

Poseł Kownacki upatruje tu jednak możliwość nierozsądnego korzystania z galerii przez Polaków. Wymyślił sposób, by temu zaradzić. „Proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej.” – czytamy we wpisie posła na Twitterze. Kownacki dodaje, ze to dla „naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej”.

Wspomniana opłata miałaby być zwracana po okazaniu paragonu. Nie wiadomo jednak kto miałby ją pobierać i zwracać. Co stałoby się z pieniędzmi, które by zostały? Być może jest to kolejny pomysł przedstawicieli partii rządzącej na wyciągnięcie pieniędzy z portfeli podatników. Szczególnie teraz, kiedy wydajemy więcej niż w innych miesiącach.

Ważną kwestią, o której Kownacki nie pomyślał jest również to, że niektóre z galerii handlowych są połączone z dworcami kolejowymi lub autobusowymi. Tak np. w Poznaniu najszybsza i najkrótsza droga z dworca kolejowego do autobusowego wiedzie przez galerię handlową. To oznacza, że osoba chcąca przejść z jednego do drugiego dworca musiałaby albo zapłacić 100 zł i kupić cokolwiek na terenie galerii by te pieniądze odzyskać albo je stracić lub wybrać trasę, która jest kilkukrotnie dłuższa.

Pytań jest jeszcze więcej. Przecież w galeriach znajdują się również punkty w których klienci nie otrzymają paragonu, jak np. banki czy salony operatorów telefonii komórkowej. Pomysł Kownackiego jest absurdalny od pierwszego znaku we wspomnianym wpisie.

Użytkownicy Twittera zareagowali na pomysł Bartosza Kownackiego śmiechem i nie szczędzili złośliwości.

– Pan już kompletnie odleciał, czy tylko zamierza? – napisał Witold Gadowski.

– W sejmie i w MON też tak pan oślepia intelektem i poraża dowcipem? Biedny ten kraj… – użytkownik „Żabka z Zielonki”

– Czy pan jest normalny? – pyta Karolina Korwin-Piotrowska

– Myślałem że to fake ale nie, jednak jesteś głupkiem – stwierdza użytkownik Spass

– Czy kolejny „haker” przejął konto? Nie wierzę, że to mógł napisać członek rządu ZP. Pan Gliński by powiedział, że to jest prowokacja. – skomentował Grzegorz Laskowski.

Komentarze
Ładowanie...