Komputery do nauki zdalnej dla uczniów z powiatu wągrowieckiego

Powiat Wągrowiecki pozyskał dofinansowanie na zakup komputerów dla uczniów realizujących zdalne nauczanie, którzy mają problem z dostępem do sprzętu komputerowego.

W środę 30 grudnia laptopy wraz z oprogramowaniem odebrali dyrektorzy powiatowych jednostek oświatowych: Zbigniew Smoliński – Zespół Szkół nr 1 w Wągrowcu (25 sztuk), Iwona Muszyńska – Synoradzka – Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu (40 sztuk) oraz Róża Spychała – Zespół Szkół w Gołańczy (25 sztuk). Sprzęt i licencje przekazali Wicestarosta Michał Piechocki, Członkowie Zarządu Powiatu Wągrowieckiego Robert Woźniak i Jerzy Springer oraz Joanna Heckert z Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Transportu Publicznego Starostwa Powiatowego w Wągrowcu.

Dofinansowanie na zakup komputerów pozyskano w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014‑2020 – Poddziałanie 8.3.1. Kształcenie zawodowe młodzieży – tryb konkursowy oraz tryb nadzwyczajny w zakresie epidemii COVID-19 – Tryb nadzwyczajny, dzięki czemu Powiat zakpuił 90 sztuk komputerów z oprogramowaniem, które trafią do uczniów szkół prowadzących kształcenie zawodowe na terenie powiatu wągrowieckiego. Po zakończeniu nauki zdalnej, zakupiony sprzęt komputerowy trafi do szkół jako wyposażenie.

Projekt „ Doposażenie szkół z terenu Powiatu Wągrowieckiego realizujących kształcenie zawodowe w sprzęt do nauki zdalnej z powodu epidemii Covid-19” znalazł się na I miejscu na liście rankingowej projektów wybranych do dofinansowania przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego i otrzymał 97 punktów.

Całkowita wartość projektu wynosi 450.000,00 zł, a dofinansowanie 382.500,00 zł.

Przypomnijmy, że wcześniej Powiat Wągrowiecki pozyskał z programu „Zdalna Szkoła” 40 laptopów wraz z oprogramowaniem.

(Starostwo Powiatowe w Wągrowcu)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Ładowanie...