Złodziej puszki z datkami dla Celinki z Szubina zatrzymany

Kilku godzin potrzebował kcyński dzielnicowy, by ustalić personalia podejrzanego o kradzież puszki z datkami na chorą Celinkę z Szubina. Złodziej się ukrywał, a został zatrzymany wczoraj na terenie miasta. 27-latek usłyszał zarzuty kilku przestępstw popełnionych w warunkach tzw.: „recydywy”.

O tym, że z części ogólnodostępnej miejskiego przedszkola została skradziona puszka z datkami zbieranymi od kilku miesięcy na rzecz chorującej na SMA Celinki z Szubina, kcyńska policja została powiadomiona w miniony piątek (26.02.21). Jak ustalono do przestępstwa doszło dzień wcześniej.

Sprawa była o tyle trudna, że dostęp do miejsca, w którym była wystawiona puszka, miał praktycznie każdy, a miejsce kradzieży i okoliczne ulice nie są monitorowane. W ustalenie sprawcy tej kradzieży zaangażowani byli nie tylko policjanci z miejscowego komisariatu, ale to dzielnicowy z Kcyni, już po kilku godzinach od zgłoszenia, ustalił personalia podejrzanego.
27-latek, wiedząc zapewne co ma na sumieniu, ukrywał się przed mundurowymi. Tak było do wczoraj (5.03.21), kiedy na terenie miasta zatrzymał go ten sam dzielnicowy, który wcześniej ustalił jego personalia.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili mieszkańcowi Kcyni zarzut włamania do puszki i kradzieży datków. Dodatkowo ustalili, że 27-latek ma na sumieniu też kradzież gotówki z zaparkowanego auta oraz przywłaszczenie dokumentów zagubionych na terenie miasta i ich zniszczenie.

Łącznie podejrzany usłyszał cztery zarzuty, a z racji tego, że przestępstwo popełnił w warunkach tzw.: „recydywy” grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia. Jeszcze wczoraj (5.03.21) policjanci doprowadzili 27-latka do prokuratury, gdzie oskarżyciel zdecydował o objęciu go policyjnym dozorem.

Ocena zachowania złodzieja należy do sądu.

(KPP Nakło nad Notecią)

Komentarze
Ładowanie...