Mieszkańcy Szubina zarzucają się na pomoc prawną dla pani Iwony. Sąd umieścił jej dzieci w placówce na Śląsku!

Sąd Rejonowy w Szubinie zdecydował, że dzieci pani Iwony Koleśnikow z Szubina trafią do placówki opiekuńczej na Śląsku. Tym samym uniemożliwił kobiecie kontakt z chłopcami, którzy niedawno uciekli z innej placówki, bo chcieli wrócić do matki, do domu.

O sprawie pisaliśmy niedawno, kiedy przez kilka dni trwały poszukiwania Radka i Rafała (TUTAJ). Trzy tygodnie temu chłopcy postanowili uciec z placówki opiekuńczej i wrócić do matki. W rozmowie z Super Expressem Iwona Koleśnikow przyznała, że synów odebrano jej, bo nie uczyli się i byli niegrzeczni. Byli wpatrzeni w starszego, przyrodniego brata, który wyszedł z więzienia. Kobieta nie pije, nie pali, nie stosuje wobec dzieci przemocy. A jednak ktoś postanowił, że chłopcy nie mogą być z matką.

W czwartek Super Express poinformował, że decyzją Sądu Rejonowego w Szubinie Rafał i Radek zostali umieszczenie w placówce opiekuńczej na Śląsku. To ponad 300 kilometrów od rodzinnego domu.

– Codziennie dzwonię do moich synów. Płaczą przez telefon, zwłaszcza młodszy. Chcą wrócić do domu. Jest mi bardzo przykro, że sąd zdecydował, że będą w domu dziecka tak daleko od domu. Nie mam szansy ich odwiedzić. To ogromne koszty. Zobaczymy się dopiero na święta wielkanocne. Żeby przywieźć ich tu samochodem, muszę uzbierać 640 zł.  – powiedziała Super Expressowi Iwona Koleśnikow.

Poruszeni sytuacją kobiety i dzieci są mieszkańcy Szubina. W czwartek wieczorem ruszyła w internecie zbiórka pieniędzy na transport chłopców do domu na święta oraz pomoc prawną dla rodziny. Szybko okazało się, że jeden z mieszkańców Szubina zaoferował, że przywiezie chłopców na święta do Szubina. Zostały jeszcze koszty prawnika. Organizatorzy zbiórki chcą zebrać 5 tysięcy złotych. Liczą, że kwota ta wystarczy, by prawnik podjął działania zmierzające do przywrócenia opieki nad dziećmi matce.

Do tej pory (05.03.2021, godz. 11.30) zebrano 30% potrzebnej kwoty. Zbiórka została założona na platformie zrzutka.pl. Bezpośredni LINK do zbiórki.

Komentarze
Ładowanie...