Młody mężczyzna oszukany metodą na „pracownika banku”. Stracił blisko 26 tys. zł.

Policja z Mogilna ostrzega przed fałszywymi pracownikami banku. To nowy sposób oszustów na wyciągniecie od nas gotówki. W ubiegłym tygodniu mieszkaniec powiatu mogileńskiego stracił w ten sposób blisko 26 tysięcy złotych.

Jak informuje mogileńska policja mężczyzna zgłosił się na komisariat w Strzelnie. 33-latek przekazał policjantom, że „odebrał telefon od mężczyzny podającego się za pracownika banku, w którym posiadał konto. Mężczyzna w rozmowie poinformował go o próbie wykonania nieautoryzowanego przelewu z jego rachunku bankowego i w celu zablokowania tej operacji polecił zainstalować na telefonie komórkowym aplikację. Po jej zainstalowaniu 33-latek przekazywał oszustowi treść smsów, jakie system bankowy przesyłał na jego telefon jako potwierdzenia działań dokonywanych na jego rachunku. Mężczyzna nie był świadomy, że wspomniane działania to nic innego jak przelewy, które robił przestępca na swoje konto”. Jak się okazało oszust zdążył wziąć również szybką pożyczkę.

Policjanci przypominają, że pracownicy banku nigdy nie żądają podania loginu i hasła do konta klienta. Tego typu próby oszustwa należy zgłosić policji, a także powiadomić bank.

Komentarze
Ładowanie...