Kolejna kradzież puszki z datkami dla chorej Celinki z Szubina. Złodziej już w rękach policji

Kolejny złodziej puszki z datkami na rzecz chorej Celinki Andrzejewskiej z Szubina został zatrzymany. Tym razem skarbonka została skradziona ze sklepu w jednej z podnakielskich wsi.

Pierwsza sprawa kradzieży zebranych pieniędzy dla dziewczynki chorującej na SMA dotyczyła przedszkola w Kcyni. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Okazuje się, że chętnych na pieniądze chorego dziecka jest więcej. Do kolejnej kradzieży doszło w sklepie w jednej z podnakielskich wsi. Jak ustalili policjanci, kradzież skarbonki miała miejsce w miniony czwartek. Tym razem złodzieja zatrzymano wcześniej niż jego „pierwowzór” z Kcyni.

Funkcjonariusze tego samego dnia wytypowali złodzieja. Podejrzany 28-latek został zatrzymany w piątek (12.03.21), w swoim miejscu zamieszkania. W jego pokoju mundurowi znaleźli zbitą skarbonkę i odzyskali część skradzionej gotówki.

– poinformowała podkom. Justyna Andrzejewska, rzeczniczka prasowa nakielskich policjantów.

Złodziej puszki z datkami dla Celinki usłyszał w piątek zarzuty. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Celinkę Andrzejewską z Szubina można wesprzeć m.in. przez wpłaty na portalu siepomaga.pl/celinka. Dziewczynka choruje na SMA. Niezbędny do jej uratowania jest tzw. „najdroższy lek świata”. Jego koszt to 9,5 miliona złotych.

Komentarze
Ładowanie...