Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez żnińską policją podczas minionego weekendu

Pomimo wysokich kar nadal są kierowcy, którzy siadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. W miniony weekend policjanci zatrzymali kolejne osoby, które kierowały ,,na podwójnym gazie”. Jeden z mężczyzn dodatkowo nie posiadał uprawnień.

W sobotę w godzinach porannych na ul. Polnej w Barcinie, funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem marki Ford Transit. Badanie trzeźwości siedzącego za kierownicą 26-latka wykazało ponad promil. Podczas sprawdzenia w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy.

Następnego dnia,  w  godzinach popołudniowych, ujawniono kierującego, który również był pod działaniem alkoholu. Do zatrzymania nietrzeźwego doszło również w Barcinie. Kierujący skuterem baotian, mieszkaniec powiatu żnińskiego miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w systemie policyjnym, okazało się, że pojazd nie ma aktualnych badan technicznych. Dowód rejestracyjny został zatrzymany.

Nietrzeźwi kierujący i bez uprawnień to nadal poważny problem na naszych drogach, a przede wszystkim realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...