Policjanci ze Żnina eskortowali samochód z chorym mężczyzną

Niecodzienną interwencję przeprowadzili policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie. Widząc kierującego volkswagenem, który popełnia wykroczenia natychmiast zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało, mężczyzna wiózł do szpitala swojego syna, który wymagał natychmiastowej pomocy lekarskiej, dlatego w dalszą drogę udali się już na sygnałach.

W środę (24.03.21) na trasie Słębowo – Sarbinowo, powiat żniński, zainteresowanie mundurowych wzbudził kierujący volkswagenem golfem, który przekroczył dozwoloną prędkość oraz wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Podczas zatrzymania pojazdu do kontroli okazało się, że sytuacja jest poważna gdyż kierowca potrzebuje pomocy w niezwłocznym dotarciu do szpitala, ponieważ wiezie syna, który uskarża się na silny ból brzucha.

Z uwagi na fakt, iż zachodziła obawa o życie i zdrowie pasażera pojazdu policjanci poinstruowali kierowcę w jaki sposób ma się zachowywać podczas jazdy za nimi, a następnie bez wahania przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych przystąpili do pilotowania kierującego volkswagenem golfem do szpitala w Żninie.

Dzięki pomocy policjantów, mężczyzna szybko trafił pod opiekę lekarską, a kierujący, z uwagi na okoliczności zdarzenia, został pouczony za popełnione wykroczenia.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...