Bezpieczne ferie w gminie Kcynia

Spotkania profilaktyczne, o tym jak spędzać ferie, przeprowadzili „mundurowi” z kcyńskiego komisariatu w kilku miejscowościach na terenie gminy. Dzieci, które uczestniczyły w pogadankach, usłyszały wiele rad, których przestrzeganie spowoduje, że trwające ferie będą bezpieczne.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kcyni, jeszcze przed feriami, a także w trakcie ich trwania, spotykają się z dziećmi i rozmawiają o bezpieczeństwie podczas dni wolnych od szkoły. Mundurowi radzą, jak bezpiecznie zachowywać się podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu i przestrzegają przed niebezpieczeństwami.

Dzieci biorące udział w spotkaniach z funkcjonariuszami, usłyszały od nich między innymi, w jakich miejscach nie powinny zjeżdżać na sankach oraz jak niebezpieczne może okazać się wchodzenie na zamarznięte stawy. Policjanci przypominali także przepisy ruchu drogowego, których zobowiązani są przestrzegać piesi. Wiele czasu poświecono tematyce elementów odblaskowych. Dzieci dowiedziały się, jaką rolę pełnią odblaski, jak ważne znaczenie mają dla bezpieczeństwa osób poruszających się po drogach, szczególnie w porze wieczorowo – nocnej. Część dzieci otrzymała od mundurowych odblaskowe zawieszki.

źródło: KPP Nakło nad Notecią

Komentarze
Ładowanie...