Strzelno. Stracili prawo jazdy za nadmierną prędość

Policjanci mogileńskiej drogówki w ostatnich dniach zatrzymali dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. 29 i 48 – latek pożegnali się z prawem jazdy na 3 miesiące.

Do obydwu zdarzeń doszło w Strzelnie na ulicy Inowrocławskiej. Pierwsze miało miejsce w miniony czwartek (26.01.2017) o godzinie 15:40. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę sportowego audi, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 78 km/h. Za popełnione wykroczenie 48 – letni mieszkaniec Poznania został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł. i 10 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące.

Następnego dnia tj. w piątek (27.01.2017) około godziny 15:00 prawo jazdy stracił 29 – letni mieszkaniec Kajkowa. Mężczyzna jechał swoim audi z prędkością 115 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. On również otrzymał mandat 400 zł. i 10 punktów karnych.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy, ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Policjanci apelują do wszystkich o zachowanie rozsądku na drodze i  jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko, ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zatem zwolnijmy i zachowajmy maksimum ostrożności tak, aby nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

 

źródło: KPP Mogilno

Komentarze
Ładowanie...