Uwaga na oszustów metodą „na pracownika gazowni”

Mężczyzna podający się za pracownika gazowni oszukał i okradł mieszkańca gminy Barcin. Mężczyzna, wchodzi do mieszkania rzekomo kontroluje  urządzenia, a następnie proponuje zwrot pieniędzy za nadpłatę za prąd.  Wykorzystując nieuwagę okrada ich z gotówki.

W ubiegłym tygodniu policjanci Komisariatu Policji w Barcinie udali się do 77-latka, który padł ofiarą oszusta. Mężczyzna przedstawił się jako pracownik gazowni, który musi skontrolować instalację gazową. Następnie poinformował seniora, że jest nadwyżka zapłaty za prąd i chce oddać nadpłatę. Poprosił również o podanie odcinków opłaty za energię elektryczną oraz świadczenia pieniężnego. Mężczyzna wykorzystał sytuacje, a następnie zabrał pieniądze i wyszedł . 77-letni mieszkaniec gminy Barcin został  oszukany i okradziony z pieniędzy.

Apelujemy! By nie dochodziło do sytuacji, w których zostaniemy okradzeni przez osoby obce podające się za pracowników różnych firm,  radzimy, by przed otwarciem  drzwi nieznajomemu spojrzeć przez wizjer, kto stoi za drzwiami. Jeżeli jest to nieznana nam osoba – zapytajmy o cel wizyty i poprośmy o okazanie dokumentu,  abyśmy  mogli przeczytać nazwisko. Zanim wpuścimy taką osobę do mieszkania możemy sprawdzić w instytucji, którą reprezentuje czy jest jej pracownikiem i czy jej przełożeni wiedzą o czynnościach, które chce u nas wykonać. Jeżeli obawiasz się nieznajomego nie wpuszczaj go, nie każdy kto puka do  twoich drzwi ma uczciwe zamiary! Zawsze możesz powiadomić Policję.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...