Kolejni pijani kierowcy zatrzymani przez policjantów ze Żnina

W miniony weekend zostali zatrzymani kolejni kierujący, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, pomimo, że wcześniej spożywali alkohol. Jeden  z nich stracił prawo jazdy, drugi  miał zakaz sądowy, a na dodatek  kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

W sobotę (10.04.21) około godz. 2.00  dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żninie  otrzymał zgłoszenie, że  na parkingu na ul. Sienkiewicza w Żninie, kierujący oplem astrą jest pijany. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie świadkowie wskazali  mężczyznę, który wcześniej spożywał alkohol, jeździł samochodem po parkingu zaczepiał inne osoby, a na dodatek wyrzucał śmieci przez okno. Mundurowi ruszyli w jego kierunku. Na ich widok mężczyzna próbował się oddalić, jednakże mu się to nie udało. Policjanci wyczuli od niego alkohol. Sprawdzili go alkomatem. Wtedy okazało się, że 23-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Barcin, ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. 

Następnego dnia (11.04.21), w godzinach popołudniowych, zatrzymano kierującego, który również był pod działaniem alkoholu. Policjanci z Barcina w miejscowości Piechcin zauważyli motorowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Okazało się, że kierujący motorowerem marki Yamasaki 36-letni mieszkaniec powiatu żnińskiego, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Również tego samego dnia w niedzielę (11.04.21), przed godziną 20:00, w miejscowości Bożacin, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali kierującego motorowerem marki Romet, który był pod wpływem alkoholu. Mężczyzną okazał się 66-letni mieszkaniec gminy Mieleszyn. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a pojazd nie jest dopuszczony do ruchu.

Wkrótce nieodpowiedzialni mężczyźni usłyszą zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich odpowie dodatkowo za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów oraz za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Jaką poniosą karę zadecyduje sąd. Kierujący oplem astrą dodatkowo, za popełnione wykroczenia, został ukarany mandatem karnym.

(KPP Żnin)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Ładowanie...