Nie zatrzymał się do kontroli, był pod wpływem narkotyków i alkoholu

Policjanci ogniwa ruchu drogowego, podczas kontroli prędkości, namierzyli osobowego volkswagena, który poruszał się ze znaczną prędkością. 25-latek nie zatrzymał się do kontroli, jak się okazało, był pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Wczoraj (15.04.21), funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego, podczas kontroli statycznej w miejscowości Gołąbki gm. Rogowo, zmierzyli prędkość osobowego volkswagena. 25-letni kierowca poruszał się z prędkością ponad 130 km/h, na odcinku drogi z ograniczeniem prędkości do 50 km/h. Policjant, który ujawnił wykroczenie wydał polecenie do zatrzymania się, lecz kierowca to całkowicie zlekceważył i dalej kontynuował jazdę. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się za volkswagenem. Po zatrzymaniu pojazdu, 25-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego, chcąc uniknąć konsekwencji, podjął próbę ucieczki pieszo. Skutecznie uniemożliwili mu to interweniujący policjanci.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Zachowanie kierowcy wskazywało na to, że może być również pod wpływem środków odurzających. Badanie narkotestem potwierdziło przypuszczenia policjantów. Od 25-latka zabezpieczono krew do badań laboratoryjnych. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Mężczyzna dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...