Pożar domu w Szubinie. Spłonęło poddasze

W piątek doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Szubinie przy ulicy Pałuckiej. Informacja do straży wpłynęła kilka minut po godzinie 14.00.

Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Szubinie oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Szubina, Królikowa oraz Rynarzewa.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów zastano silne zadymienie występujące na poddaszu budynku. Pożar był rozwinięty, a płomienie wydobywały się na zewnątrz budynku. Z uwagi na występującą sytuację pożarową, strażacy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego. W trakcie prowadzonych działań podano trzy prądy gaśnicze na palącą się drewnianą konstrukcję więźby i podbitki dachowej, co pozwoliło szybko zlokalizować pożar i zminimalizować straty.

– informuje bryg. Mariusz Mantych z PSP w Nakle nad Notecią.

W wyniku pożaru osłabiona została konstrukcja dachu. Częściowo musieli rozebrać ją strażacy. Dach doraźnie zabezpieczony został plandeką. Działaniami kierował przybyły na miejsce zdarzenia Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią.

Komentarze
Ładowanie...