Ponad 2 miliony dofinansowania dla szkół prowadzonych przez Powiat Wągrowiecki

Projekt przygotowany przez Powiat Wągrowiecki pt. „Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu wągrowieckiego” znalazł się na liście projektów ocenionych pozytywnie w konkursie Nr RPWP.09.03.02-IZ.00-30-001/20 dla Działania 9.3 „Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”, Poddziałania 9.3.2 „Inwestowanie w rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i będzie realizowany przez Powiat Wągrowiecki.

Całkowita wartość projektu wynosi 2.476.948,38 zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej to 2.091.885,02 zł.

Projekt zakłada wsparcie szkół, które prowadzą kształcenie zawodowe na terenie powiatu wągrowieckiego.

– Głównym celem projektu jest poprawa warunków oraz rozwój kształcenia zawodowego, w tym w zawodach deficytowych w Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu, Zespole Szkół nr 2 w Wągrowcu, Zespole Szkół w Gołańczy oraz Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Antoniewie. Dzięki dodatkowym środkom wzbogacona zostanie baza edukacyjna dla naszej młodzieży, a nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwolą na zwiększenie konkurencyjności na rynku pracy – mówi Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc.

W ramach projektu zostanie zakupiony sprzęt umożliwiający poprawę warunków kształcenia w zawodach technik mechanik, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, technik rachunkowości, technik programista, technik żywienia i usług gastronomicznych, stolarz, kucharz, technik ekonomista, technik informatyk, a dedykowane pracownie do nauki zawodów przejdą metamorfozę.

W Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu pojawi się między innymi stanowisko dydaktyczne serwonapędów, stanowisko do symulacji maszyny CNC, stanowisko dydaktyczne testowania silników z hamownią, mikroskop metalograficzny, tokarka CNC, centrum obróbcze, stół ślusarski z imadłem i szafką na narzędzia, podnośnik nożycowy do geometrii.

W Zespole Szkół nr 2 w Wągrowcu doposażone zostaną pracownie informatyczne, uczniowie otrzymają nowoczesne komputery wraz z oprogramowaniem, a sieć komputerowa zostanie zmodernizowana.

Uczniom Zespołu Szkół w Gołańczy zostaną stworzone warunki do prawidłowej nauki zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych. Pracownia zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt AGD m.in.: zmywarki, lodówka, pralko-suszarka, wyciskarki do soków wolnoobrotowe, zestawy do carvingu, ekspres ciśnieniowy, salamander elektryczny, a także wyposażenie do prawidłowej obsługi kelnerskiej.

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Antoniewie pojawi się nowoczesne wyposażenie kuchni tj.: kuchnia elektryczna, lodówka, schładzarko – zamrażarka szokowa, zmywarka do naczyń, robot gotujący, urządzenie do gotowania w niskich temperaturach (w próżni) sous vide, pakowarka próżniowa, a także nowe wyposażenie stolarni – wyciąg trocin, uniwersalna maszyna wieloczynnościowa, mała tokarka do drewna, frezarka dolnowrzecionowa, strugarka/grubościówka, szlifierka taśmowo – tarczowa, wiertarka stołowa i pilarka tarczowa.

(Starostwo Powiatowe w Wągrowcu)

Komentarze
Ładowanie...