Nietrzeźwy spowodował kolizję i odjechał

Żnińscy policjanci podjęli czynności wobec 45-latka, który spowodował kolizje drogowe, będąc pijanym. Mający ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie, kierowca volkswagena najpierw uderzył w tył bmw, po czym odjechał , a następnie uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

Wczoraj (13.05.21 r.) po godz. 14:00 dyżurny policji w Żninie otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Kierzkowo, gmina Żnin, doszło do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu ustalili, że 45-letni mieszkaniec Barcin kierując volkswagenem passatem, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył bmw, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowany mężczyzna pojechał za nim, gdzie w miejscowości Kierzkowo zauważył jak kierowca passata wjeżdża w ogrodzenie jednaj z posesji uszkadzając je.

Od kierującego passatem w trakcie interwencji wyczuwalny był alkohol. W związku z tym został poddany badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało ponad 1,7 promila w organizmie. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Stracił prawo jazdy.

Kierujący odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości za co  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za spowodowanie kolizji.        

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...