Kcynia. Kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia aut zatrzymany

Kontrolując forda, który przekroczył prędkość, mundurowi z nakielskiej „drogówki” zatrzymali 39-letniego kierowcę auta. Okazało się, że mieszkaniec Kcyni miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a za kierownicę wsiadł pijany.

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego pełnili wczoraj (13.05.21) służbę na terenie Kcyni, gdzie między innymi sprawdzali, jak kierowcy stosują się do ustanowionych na terenie miasta ograniczeń prędkości.

Jednym ze skontrolowanych, był ford focus, którego kierowca przemieszczał się z prędkością ponad 60 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Rozmawiając z kierowcą, mundurowi wyczuli od niego alkohol i 39-latek został sprawdzony alkomatem. Wtedy okazało się, że mieszkaniec Kcyni wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad półtora promila alkoholu. To jednak nie wszystko, gdyż w policyjnej bazie widniał zapis, że kontrolowany ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wydany kilka lat temu przez szubiński sąd.   

39-latek trzeźwiał pod opieką znajomego, a niebawem usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Nakło nad Notecią)

Komentarze
Ładowanie...