Wsparcie dla wągrowieckich restauratorów

Przedsiębiorcy prowadzący punkty gastronomiczne, w których sprzedają i podają napoje alkoholowe mogą od 25 maja br. ubiegać się o zwolnienie z części lub zwrot z części wniesionej już opłaty. Jest to możliwe dzięki decyzji radnych Rady Miejskiej, którzy – podejmując pod koniec kwietnia stosowną uchwałę – chcieli w ten sposób wspomóc dotkniętych pandemicznymi obostrzeniami wągrowieckich restauratorów, właścicieli zakładów gastronomicznych i pubów. Aby uzyskać ulgę, która pozwala zaoszczędzić 2/3 rocznych wydatków z tego tytułu, konieczne jest złożenie wniosku.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z 29 kwietnia br. przedsiębiorcy, chcący uzyskać zwolnienie z drugiej i trzeciej raty opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu, powinni złożyć wniosek o zwolnienie z części opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w terminie od 25 do 31 maja. Po wypełnieniu wniosku należy go przesłać lub dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Wągrowcu (do Wydziału Inwestycji i Mienia Komunalnego).

Z kolei przedsiębiorcy, którzy wnieśli do 31 stycznia 2021 roku jednorazowo opłatę za cały rok, mogą się ubiegać o zwrot w wysokości 2/3 wniesionej opłaty poprzez złożenie wniosku o zwrot części opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowycw terminie od 25 maja.  

W przypadku pytań lub wątpliwości należy kontaktować się z p. Agatą Lindner (Wydział Inwestycji i Mienia Komunalnego), tel. 67 268 03 32.

(UM Wągrowiec)

Komentarze
Ładowanie...