Nietrzeźwi kierujący zatrzymani. Jeden z nich nie miał prawa jazdy, kolejny wywrócił się na jezdnię

Pomimo wysokich kar nadal są kierowcy, którzy siadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. W ostatnich dniach policjanci zatrzymali kolejne osoby, które kierowały ,,na podwójnym gazie”. Jeden z mężczyzn dodatkowo miał zakaz prowadzenia pojazdów, a kolejny wywrócił się na jezdnię.

W niedzielę (16.05.21) barcińscy policjanci na ul. Plac 1000-lecia w Łabiszynie zatrzymali pijanego kierowcę renault, który w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Podczas sprawdzenia w systemach policyjnych okazało się, że mieszkaniec gminy Łabiszyn ma zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejnym nietrzeźwym kierującym okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu wągrowieckiego, którego wczoraj (17.05.21) funkcjonariusze zatrzymali w jednej z miejscowości pod Żninem. Mężczyzna, kierując seatem, przekroczył dozwoloną prędkość i został zatrzymany do kontroli drogowej. Na miejscu został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem wskazującym na to, że jest w stanie po użyciu wysokoprocentowego trunku. 

Tego samego dnia w  miejscowości Zrazim, kierujący motorowerem marki Longja 45-letni mieszkaniec gminy Żnin, stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, zjechał na pobocze, uderzył w barierę energochłonną i przewrócił się na jezdnię. Policjanci przeprowadzający czynności na miejscu zdarzenia przebadali kierującego motorowerem na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem ponad 1,8 promila. Mężczyzna trafił do szpitala.

Nietrzeźwi kierujący i bez uprawnień to nadal poważny problem na naszych drogach, a przede wszystkim realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania. Za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez sąd nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...