„Przyjaciele” wracają po 17 latach. Ile za jeden odcinek zarobią gwiazdy?

Grupa znajomych z Nowego Jorku na chwilę wraca na ekrany. Lada moment będzie można obejrzeć specjalny odcinek serialu: „Przyjaciele: Spotkanie po latach”.

Takiego powrotu domagali się fani już od dawna i od dawna powstawały plotki, że ekipa „Przyjaciół” wraca na plan. Jednak dopiero na początku maja stacja HBO oficjalnie ogłosiła, że powstał  dodatkowy odcinek tego popularnego, komediowego serialu.


Ale od początku. „Przyjaciele” to amerykański serial komediowy nadawany w latach 1994 – 2004. To perypetie grupy znajomych z Nowego Jorku: Moniki Geller (Courteney Cox), Rachel Green (Jennifer Aniston), Phoebe Buffay (Lisa Kudrow), Joey’a Tribbianiego (Matt LeBlanc), Chandlera Binga (Metthew Perry) i Rossa Gellera (David Schwimmer). Serial z miejsca zdobył serca widzów na całym świecie, a aktorom, którzy do tej pory z reguły nie mieli na koncie znaczących ról, zagwarantował olbrzymie kariery. Seria była nadawana w 100 krajach świata, a ostatni odcinek tylko w USA obejrzało ponad 51 mln widzów. Mimo upływu czasu, „Przyjaciele” nadal są emitowani, a fani znają na pamięć niemal wszystkie żarty.


Ostatni odcinek został nakręcony 17 lat temu, a bohaterowie właśnie wracają. 27 maja HBO (także w Polsce) pokaże „Przyjaciele. Spotkanie po latach”. Specjalny odcinek serii będzie dostępny na platformie HBO MAX. Oprócz głównych aktorów pojawią się ci, występujący okazjonalnie lub zupełnie nowi goście. Na ostatniej liście są np.: David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon oraz Malala Yousafzai.


„Przyjaciele” w show-7biznesie zasłynęli jeszcze z jednego powodu. Seria była tak popularna, że aktorzy dostawali ogromne gaże. O ile w pierwszym sezonie było to ok. 22 tys. dolarów za odcinek, to w ostatnim stawka wynosiła okrągły 1 mln dolarów. To nie koniec, bo gwiazdy nadal zarabiają na tej serii. Rocznie studio Warner Bros zarabia na serialu ok. 1 mld dolarów, a każdy z głównych aktorów otrzymuje z tego 2 procent.


Ile zatem te gwiazdy zainkasują za „Przyjaciele: Spotkanie po latach”?  To nie zostało oficjalnie ujawnione, ale są spekulacje. Według „Hollywood Reporter” to stawka od 2,5 do 3 mln dolarów dla każdego z aktorów.

(News4Media)

Komentarze
Ładowanie...