Rogowo. Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjantem jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią. Udowodnił to Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie, który w czasie wolnym od służby, ujął pijanego kierowcę. Jak się okazało mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę (26.05.21) po godzinie 14:00 w Rogowie. Będący w czasie wolnym od służby Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie, na jednym z parkingów przy rogowskim  markecie, zauważył kierującego renault, który podczas cofania uszkodził inny prawidłowo zaparkowany pojazd i chciał oddalić się z miejsca zdarzenia.

Reakcja funkcjonariusza była natychmiastowa. Uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę. Podczas rozmowy z nim policjant wyczuł woń alkoholu, dlatego powiadomiony został dyżurny komendy w Żninie, który na miejsce skierował patrol ruchu drogowego. 70-letni mieszkaniec gminy Rogowo został przebadany alkomatem. Wynik to ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna od razu stracił prawo jazdy.

Dzięki funkcjonariuszowi pijany kierowca został wyeliminowany z drogi. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz sądowy prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Odpowie też za spowodowanie kolizji.

Policjanci apelują do wszystkich, aby reagowali widząc osoby, które po pijanemu wsiadają za kierownicę samochodu. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...