Pół tysiąca przebadanych kierowców i żadnego nietrzeźwego

Policjanci z mogileńskiej drogówki dzisiejszego ranka przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. W czasie działań wszyscy, spośród 456 przebadanych kierowców byli trzeźwi.

Dzisiaj (13.02.2017) punktualnie o godzinie 5:30 mogileńscy policjanci przeprowadzili kolejne działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Tym razem obecni byli na drogach w Mogilnie i Gębicach. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Właśnie dlatego zadaniem funkcjonariuszy było zbadanie jak największej liczby kierujących, przy jak najmniejszej uciążliwości dla odbywającego się ruchu.

Siedmiu policjantów prewencji wyposażonych w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości przez 3,5 godziny skontrolowało 456 kierowców. Tym razem obyło się bez nieprawidłowości. Wszyscy skontrolowani byli trzeźwi.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy. Dodatkowo wobec takiego kierującego sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

 

KPP Mogilno

Komentarze
Ładowanie...