Pijany kierowca zatrzymany po anonimowym zgłoszeniu

Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie kierujący fordem zatrzymany przez nakielskich policjantów w Wieszkach. 54–latek wpadł po anonimowym zgłoszeniu, jakie wpłynęło na numer alarmowy policji.

Anonimowe zgłoszenie o tym, że kierujący fordem przemieszczającym się po terenie jednej z miejscowości w gminie Szubin prawdopodobnie jest pijany, wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy w minioną sobotę (05.06.21r.) o godzinie 21.30.

Na wskazaną trasę dyżurny skierował nakielski patrol. Już po kilku minutach mundurowi zauważyli auto opisane w zgłoszeniu i zatrzymali forda do kontroli  w miejscowości Wieszki. Od siedzącego za kierownicą 54-latka czuć było alkohol. To, że mieszkaniec  gminy Szubin jest pijany potwierdziło badanie alkomatem, który wykazał w organizmie kierującego ponad dwa promile alkoholu. Ponadto, nietrzeźwy mężczyzna poruszał się pojazdem, który nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie blankiet prawa jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Niebawem 54-latek usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ostateczne decyzje w sprawie podejmie sąd.

(KPP Nakło nad Notecią)

Komentarze
Ładowanie...