Uwaga na oszustów

Oszuści działający metodą na tzw.: „wnuczka” w dalszym ciągu próbują wyłudzać pieniądze od Seniorów. Na terenie powiatu nie odnotowano w ostatnich dniach tego typu zgłoszenia, jednak policjanci apelują o ostrożność.

Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w trakcie rozmów telefonicznych z osobami nieznajomymi. W dalszym ciągu oszuści przedstawiają się za wnuczków osób, do których uda im się dodzwonić. Często również podszywają się pod policjantów, a także prokuratorów. Policja ostrzega przed oszustami. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze.

Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców powiatu by zadbali o bezpieczeństwo swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. W szczególności prosimy osoby młode, aby rozmawiały ze swoimi dziadkami i ostrzegały ich przed oszustami. Starszych ludzi należy w szczególności uczulać, aby nie podawali przez telefon żadnych wiadomości dotyczących ich oszczędności, a także aby nie wydawali gotówki osobom nieznajomym.

Przypominajmy seniorom, aby każdorazowo, kiedy zadzwoni do nich ktokolwiek z prośbą o pieniądze kontaktowali się z rodziną i sprawdzali czy faktycznie ktoś z bliskich zwracał się o pomoc.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy niezwłocznie informować Policję pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

 

źródło: KPP Nakło nad Notecią

Komentarze
Ładowanie...