WTORKI Z NGO: Stowarzyszenie Zwykłe Extremalni

Nazwa organizacji: Stowarzyszenie Zwykłe Extremalni
Data założenia: 02 luty 2020 r.
Prezes/osoba zarządzająca: Prezes Karol Oktabiński , wice- prezes Paweł Woźniak
Ilość członków: 30 członków


Zakres działalności: (profil działalności, czym się zajmuje, po co została założona):
Stowarzyszenie Extremalni oficjalnie funkcjonuje od początku 2020 roku, a nie oficjalnie udzielamy się społecznie od paru lat. Naszym celem jest ogólnie rozumiany rozwój ciała i psychiki zarówno dorosłych jak i dzieci z powiatu mogileńskiego. Siedziba wraz z torem przeszkód stworzonym przez założycieli Stowarzyszenia mieści się we wsi Szerzawy pod lasem babskim. Dobrze się bawiąc aktywizujemy społeczeństwo lokalne i poprzez sport i muzykę promujemy wartości takie jak : przełamywanie własnych barier, dążenie do celu, wyszukiwanie i rozwijanie talentów, zdrowy tryb życia i wspólne motywowanie siebie i innych do działania. Extremalne wyzwania to nasza specjalność – razem trenujemy do biegów z przeszkodami, samoobronę i boks tajski, a także tworzymy muzykę i tańczymy dając w ten sposób społeczeństwu rozrywkę i wsparcie. Chętnie angażujemy się w akcje charytatywne, a wkrótce ruszamy z paroma dużymi projektami, ale póki Was do tego zaprosimy, najpierw chcemy byście nas lepiej poznali.


Kwota pozyskanych do tej pory dofinansowań/dotacji: 0zł.


Najważniejsze zrealizowane działania ich krótki opis:
Nasze działania to nie tylko zasługa osób bezpośrednio związanych ze Stowarzyszeniem a również ogromu osób z dobrymi sercami chętnie angazujacymi się w nasze inicjatywy. W pierwszym roku naszej działalności m.in. dzięki pomocy innych mogilenskich organizacji udało nam się zrealizować następujące projekty:

  1. Samoobrona dla każdego – warsztaty z zakresu samoobrony dla młodzieży i seniorów. Na początku 2020 roku rozpoczęliśmy regularne spotkania w Strzelnie i w Mogilnie mające na celu wzmocnić pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa uczestników warsztatów za pomocą podstawowych technik samoobrony oraz uświadomienia psychologicznych aspektów sytuacji stresowych. W zajęciach łącznie wzięło udział około 20 seniorów z Miejskiego Domu Kultury w Strzelnie oraz młodzież i dorośli z Mogilna i Strzelna (około 40 osób).
  2. Spontaniczno-charytatywny rok pandemii – jednym z celów Stowarzyszenia jest nieść pomoc i w ten sposób tak zrealizowaliśmy plan na tak skomplikowany ubiegły rok:
    a. Zostań w domu akcja remix – członkowie Stowarzyszenia nagrali utwór muzyczny promujący odpowiedzialną postawę podczas początków pandemii Covid19. Utwór w sposób humorystyczny namawiał społeczeństwo do pozostania w domach na czas zwiększonego ryzyka zachorowania na nieznaną do tej pory chorobę. Oprócz oryginalnego utworu do internetu również trafiło 13 remixów stworzonych przez producentów i dj-i którzy zaangażowali się do szerzenia naszego przesłania.
    b. Rapowe „Listy do Kacpra” i pomaganie przez bieganie dla Kacpra – pierwsza z charytatywnych inicjatyw Extremalnych skierowana do chorego chłopca potrzebującego dużej sumy na leczenie. W pierwszej kolejności nagraliśmy dwa utwory muzyczne wspierające chłopca i przybliżający jego problem. Następnie spontanicznie zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na stadionie za sprawą akcji „pomaganie przez bieganie” gdzie uczestnicy za przebiegnięcie minimum jednego okrążenia na stadionie wspierali finansowo chorego Kacpra. W akcji wzięło udział ponad 100 osób.
    c. Hiphop Jam dla Adama – kolejna charytatywna inicjatywa tym razem skierowana do chorego z powiatu mogileńskiego Adama. Pomysł na akcję urodził się następnego dnia po aktywnym pomaganiu Kacprowi i w tym wydarzeniu ogromną rolę w zorganizowaniu tego miał Mogileński Dom Kultury i bardzo duża ilość chętnych pomóc Adamowi. Kolejny rapowy utwór rozpoczął promocję eventu pełnego hip-hopu (rap, taniec, graffiti) , które udowodniły, że pomaganie nie ma granic wieku ani podziałów. W parku miejskim w Mogilnie 13 września 2020 zebrało się wielu mieszkańców naszego regionu, a artyści wspierający akcje zjechali się z różnych stron Polski.
  3. Kids Day Ninja Challenge – sportowy dzień dziecka zorganizowany m.in. we współpracy z Sołectwem Padniewko dla mieszkańców naszego regionu. Event skierowany zarówno dla dzieci jak i dorosłych mający na celu poprzez aktywność fizyczną wzorowaną na telewizyjnym show „Ninja Warrior” uczcić Dzień Dziecka i poluzowanie obostrzeń po pierwszej fali pandemii. W wydarzeniu wzięło udział około 150 uczestników.

Plany na przyszłość:
Aktualnie jesteśmy na etapie promocji ostatniego projektu, czyli płyty AASiWF. W między czasie staramy się regularnie spotykać, trenować i poszerzać szeregi Extremalnych oraz startujemy w różnego rodzaju zawodach sportowych przełamując własne granice. Cały czas rozbudowujemy nasz tor przeszkód, by zorganizować na nim wkrótce ligę zawodów w stylu Ninja także o charakterze charytatywnym łącząc przyjemne z pożytecznym i regularne zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci i dorosłych z naszego regionuy. 12 lub 13 czerwca planujemy wrócić z drugą edycją zawodów na Dzień Dziecka „Kids Day Ninja Challenge 2”. We wrześniu tego roku chcemy zdarzyć z organizacją biegu z przeszkodami „Extremalna Baba” ,bo w ubiegłym roku plany pokrzyżowała druga fala pandemii i imprezę musieliśmy przełożyć na ten rok. Dodatkowo jesteśmy otwarci na pomoc i współprace i lubimy działać spontanicznie.


Opracowanie Jarosław Gębala

Komentarze
Ładowanie...