Dzieci z szubińskiej podstawówki objęte policyjną profilaktyką

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz wspólnie z dzielnicowym z szubińskiego komisariatu, przeprowadzili pogadanki profilaktyczne dla najmłodszych klas w jednej z szubińskich podstawówek. Dzieci usłyszały wiele rad na temat bezpiecznego poruszania się po trasach i nie tylko.

W ramach działań profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły” mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy oraz szubiński dzielnicowy sierż. szt. Mateusz Wawrzyniak odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie.

Policjanci rozmawiali z uczniami klas 0 – III na temat  bezpiecznego poruszania się po drogach. Przybliżyli najważniejsze przepisy prawa o ruchu drogowym. Przypominali, że piesi znajdujący się na drodze muszą zwracać szczególną uwagę na poruszające się pojazdy i ustępować im pierwszeństwa. Wskazywali, w jakich miejscach dozwolone jest przechodzenie przez jezdnię i przestrzegali przed wbieganiem na ulicę, a także przed przebieganiem pomiędzy samochodami.
Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę i uczniowie mieli okazję poznane przepisy ćwiczyć na mini miasteczku ruchu drogowego.

Omówiono też tematykę związaną z bezpieczeństwem podczas zabawy zarówno w domu, jak i szkole, a także przypomniano numery alarmowe i sytuacje, w jakich należy z nich korzystać.

Uczniowie byli bardzo aktywni podczas zajęć, za co otrzymały od policjantów odblaski i kolorowanki ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.

(KPP Nakło nad Notecią)

Komentarze
Ładowanie...