Jestem na pTAK z Enchantimals! Czyli dzieciaki dokarmiają ptaki

Chcielibyście razem z dziećmi dokarmiać ptaki, ale nie wiecie, jak to robić dobrze? Jaki karmnik wybrać, gdzie go postawić, a może powiesić? No i co do niego wsypać? I czy w ogóle dokarmianie jest ptakom potrzebne? Na te i więcej pytań odpowiedzi można znaleźć na stronie akcji edukacyjnej Jestem na pTAK z Enchantimals, którą z okazji Światowego Dnia Zwierząt (4 października) przygotowała marka we współpracy ze Stowarzyszeniem Jestem na pTAK, zajmującym się ochroną ptaków w Polsce. Wspólnie uczą, jak dbać i bezpiecznie dokarmiać ptaki. Dzięki wsparciu Enchantimals każdy wypełniony na stronie akcji quiz edukacyjny to 1kg ziaren, które wkrótce zasilą ptasie stołówki.

Dlaczego ptaki?

Ptaki są niemal wszędzie: w naszych lasach, parkach, ogrodach i na balkonach. Obecne są w naszych nazwiskach, tradycji, nauce, kulturze, bajkach i marzeniach. Niezwykła jest ich różnorodność – są duże i małe, jednokolorowe i wielobarwne oraz potrafią wydawać piękne dźwięki… Zadziwiają urodą, zachwycają śpiewem i zaskakują zachowaniem. Chociaż coraz więcej o nich wiemy, to nadal wiele pozostaje do odkrycia. Marka Enchantimals, której hasłem jest „Opiekujemy się tym co kochamy”, pragnie zaangażować najmłodszych do opieki nad tymi wspaniałymi zwierzętami. Dlatego postanowiła nawiązać współpracę ze Stowarzyszeniem Jestem na pTAK i zorganizować akcję, dzięki której wspólnie pomożemy ptakom przetrwać zimę.

Karmik dla ptaków za oknem – ciekawszy od komputera i telewizji?

O tym, że dokarmianie ptaków zimą jest ważne wie większość z nas. Nie wszyscy jednak wiedzą, że problem ze zdobyciem pożywienia ptaki mają niezależnie od pory roku. Dokarmiać możemy je więc przez cały rok. Ważne jednak, by robić to odpowiednio. Najlepszą i najzdrowszą stołówką dla ptaków są ogrody pełne owocowych krzewów i łąki obfitujące w pyszne nasiona chwastów. Te cenne miejsca znikają jednak z naszego krajobrazu, dlatego konieczne jest mądre dokarmianie. Jak i czym karmić ptaki, aby im nie zaszkodzić? Na stronie internetowej https://jestemnaptak.pl/enchantimals można wspólnie z dziećmi sprawdzić jak prawidłowo opiekować się skrzydlatymi przyjaciółmi i jak zaangażować się w akcję.

Jak pomagać?

  1. Zapoznaj się z materiałami edukacyjnymi. Dowiedz się, jak, kiedy i czym oraz jakie ptaki możesz dokarmiać.
  2. Rozwiąż QUIZ i zbieraj karmę dla ptaków. Każdy rozwiązany quiz to 1 kilogram ziaren dla skrzydlatych podopiecznych Enchantimals i Stowarzyszenia Jestem na pTAK oraz dyplom dla uczestnika akcji.
  3. Dziel się wiedzą i zachęcaj innych do udziału w akcji.

Dlaczego warto angażować dzieci w inicjatywy przyrodnicze?

Kontakt z naturą buduje w dzieciach wrażliwość i troskę, a w przyszłości może zaowocować większą świadomością ekologiczną. Dlatego już od najmłodszych lat warto pokazywać dzieciom piękno płynące z natury i uczyć poszanowania dla innych mieszkańców naszej planety. Enchantimals, czyli niezwykłe lalki i sympatyczne bohaterki filmowego serialu, otwierają przed najmłodszymi magiczny świat, pełen przygód i międzygatunkowych przyjaźni oraz pomagają zrozumieć jak ważna jest opieka nad zwierzętami. We wspólnej akcji z Fundacją Jestem na pTAK, Enchantimals z bajkowych historii przenoszą dzieci do prawdziwego świata, angażują i udowadniają, że każdy, nawet najmłodszy ma moc pomagania.

Źródło informacji: Media.ConTrust.pl

(PAP Sponsorowane)

Komentarze
Ładowanie...