Żnin. Zarzuty za pobicie dwóch meżczyzn

Kara pozbawienia wolności do lata 3 grozi sześciu mieszkańcom gminy Żnin, którzy w ubiegłym tygodniu pobili bez powodu 2 mężczyzn. Wszystko zaczęło się od sprzeczki podczas gry na automatach w jednym z salonów. Podejrzani usłyszeli już zarzuty i decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Żninie. Wówczas w salonie gier pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do sprzeczki, a następnie jeden z nich uderzył drugiego w twarz. Pokrzywdzony (21l.) wyszedł z salonu, a gdy wrócił z dwoma znajomymi, ponownie został uderzony w twarz  przez tego samego sprawcę. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się szamotania, w wyniku której 21-latek i jego towarzysze zostali wypchnięci na zewnątrz, gdzie zaatakowało ich sześciu mężczyzn. Napastnicy pobili dwóch pokrzywdzonych, po czym uciekli.
Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci, krótko po zdarzeniu, zatrzymali dwóch podejrzanych o udział w bójce. W wyniku podjętych czynności, funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia ustalili również tożsamość pozostałych osób biorących udział w zdarzeniu. Zostali oni zatrzymani przez kryminalnych w ciągu kolejnych kilku dni. Wszyscy (w wieku od 26 do 41 lat) usłyszeli zarzuty pobicia i decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Zostali także zobowiązani do poręczenia majątkowego. O ich losie zadecyduje sąd. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Żnin

Komentarze
Ładowanie...