Podolski o Sousie: oszukał i rozczarował wszystkich

Mistrz świata z 2014 roku Lukas Podolski mocno skrytykował byłego już selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousę. Napisał w mediach społecznościowych, że Portugalczyk „oszukał i rozczarował wszystkich”. Piłkarz Górnika Zabrze życzy biało-czerwonym skutecznej walki o mundial.

„Paulo Sousa oszukał i rozczarował wszystkich. Polskę, w której tak wielu kocha sport i jest zwariowanych na punkcie piłki nożnej. Kraj, który marzy o mistrzostwach świata. Bardzo słabe zachowanie…” – napisał na Twitterze 130-krotny reprezentant Niemiec.

W środę kontrakt Sousy z PZPN został rozwiązany, a Portugalczyk zapłaci polskiej federacji odszkodowanie. Bardzo szybko po swoim odejściu z reprezentacji został przedstawiony oficjalnie jako trener Flamengo Rio de Janeiro.

„Pokażcie teraz wszystkim, że był to duży błąd z jego strony i sięgnijcie po awans w kwalifikacjach Mistrzostw Świata w Katarze” – dodał 36-letni Podolski, występujący obecnie w Górniku Zabrze.

W marcu Polskę czekają dwustopniowe baraże o awans na mundial 2022 w Katarze. Półfinałowy mecz z Rosją dbędzie się 24 marca w Moskwie. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się na własnym terenie w finale baraży 29 marca z lepszym z pary Szwecja – Czechy.(PAP)

bia/

Komentarze
Ładowanie...