Przywłaszczyli pieniądze z bankomatu

Mogileńscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch sprawców przywłaszczenia 800 złotych. Jak się okazało 18 i 20 – latek latek wzięli banknoty tkwiące w bankomacie, które wcześniej wypłaciła i zapomniała zabrać 27 – letnia kobieta. Teraz za przywłaszczenie pieniędzy grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Do zdarzenia doszło w styczniu 2017 roku na ulicy Hallera w Mogilnie. Pokrzywdzona 27 – latka chciała dokonać wypłaty 800 złotych z bankomatu. Wykonała wymagane operacje i czekała na wypłatę pieniędzy. Po chwili odeszła uznając, że transakcja nie została wykonana. Bankomat pieniądze jednak wypłacił. Z tej okazji skorzystali przechodzący obok dwaj mężczyźni, którzy zabrali wysunięte pieniądze, nie podejmując żadnej próby ich zwrotu.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu szczegółowo zbierali informacje na temat zaistniałego przestępstwa. Efektem ich działań było ustalenie i zatrzymanie sprawców. Okazali się nimi 18 i 20 – letni mieszkańcy gminy Mogilno. Wczoraj (13.03.2017) usłyszeli zarzut przywłaszczenia pieniędzy, za co grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

 

KPP Mogilno

Komentarze
Ładowanie...