PŚ w skokach – dwunastka Polaków zgłoszona w Zakopanem, Wielka Krokiew gotowa do zawodów

„Zakopiańska skocznia jest w pełni gotowa do zawodów” – zapewnił PAP Andrzej Kozak, prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Udział w piątkowych kwalifikacjach zapowiedziało wstępnie około 80 zawodników, w tym 12 biało-czerwonych z Kamilem Stochem na czele.

Śniegu w mieście jest wprawdzie niewiele, ale po roztopach nadszedł mróz pozwalając na właściwe naśnieżenie zakopiańskiej skoczni. Ekipy COS i organizującego zawody Tatrzańskiego Związku Narciarskiego wykorzystywały każdy moment, aby pokrywę uzupełniać i utrzymać we właściwym stanie.

„Jest bardzo dobrze, co potwierdzili już w poniedziałek trenujący tu nasi kadrowicze. Skocznię sprawdzili też delegat FIS i kierownik konkurencji i również stwierdzili, że jest doskonale, więc jak zwykle pozostaje tylko mała kosmetyka tuż przed startami” – zapewnił Kozak.

Akces do zakopiańskiej edycji PŚ zgłosiło wstępnie 18 ekip. „O ile wiem, nie będzie zawodników z Finlandii. Nasza ekipa liczyć ma 12 zawodników i wygląda na to, że z Kamilem Stochem na czele. W sumie na liście mamy 76 skoczków” – zaznaczył prezes TZN.

Wszystko wskazuje na to, że skład polskiej ekipy trener Michal Doleżal poda dopiero po środowym treningu.

Mimo że bilety na zakopiańska edycję PŚ trafiły na platformę sprzedażową w drugiej połowie grudnia, to na początku stycznia Polski i Tatrzański Związek Narciarski zastanawiały się, czy zawody odbędą się z udziałem publiczności.

„Decyzja zapadła i na trybuny Wielkiej Krokwi wejdzie około 6,5 tysiąca widzów z covidowym certyfikatem. Ta liczba zapewni każdemu co najmniej trzy metry osobistej przestrzeni. Zachęcamy też do ubrania maseczek” – podkreślił Kozak.

Zapytany czy wszystkie wejściówki zostały sprzedanie powiedział, że tradycyjnie pewna pula została zarezerwowana dla tych, którzy zdecydują się w ostatniej chwili. „Warto więc zaglądnąć na stronę portalu eBilet, ale trudno mi dziś powiedzieć ile jeszcze zostało” – stwierdził.

W sobotę w stolicy polskich Tatr odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny. W piątek natomiast zaplanowano oficjalny trening oraz kwalifikacje.(PAP)

Autor: Joanna Chmiel

jch/ cegl/

Komentarze
Ładowanie...