O prawach dzieci w Szubinie z Biurem Rzecznika Praw Dziecka

W piątek 17 marca konsultacje ze specjalistą z Biura Rzecznika Praw Dziecka odbędą się w Szubinie. To dobra okazja do zgłoszenia zaobserwowanych przypadków łamania praw dzieci, które (o których informują media) są nadal częstym problemem. Specjalista udzieli też wskazówek co do dalszego postępowania w sprawie.

Z konsultacji mogą skorzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Zapraszamy w szczególności osoby chcące zgłosić przedstawicielowi z Biura Rzecznika Praw Dziecka sprawy dotyczące np. zaniedbań lub stosowania przemocy wobec dzieci, zagrożenia ich praw w sytuacjach konfliktów rodzicielskich, problemów w zapewnieniu dzieciom optymalnych warunków opiekuńczo-wychowawczych. Nowością rozpoczynającego się cyklu dyżurów jest to, iż specjalista z Biura Rzecznika  Praw Dziecka w warszawie dyżurował będzie jednego dnia w dwóch miejscowościach. W ten sposób jeszcze więcej osób będzie miało szansę skorzystać z bezpłatnej porady prawnej odnośnie szeroko rozumianego zabezpieczenia praw dzieci.

To kolejna odsłona cyklu tego typu porad w naszym regionie. Prawnik udzieli porady w zakresie zabezpieczenia praw dziecka przed bezprawną ingerencją i zweryfikuje, czy osoba zgłaszająca problem podjęła właściwe działania. Pomoc można uzyskać osobiście lub telefonicznie. Najbliższe konsultacje odbędą się piątek 17 marca w  Szubinie, w godzinach 14.00 – 16.00 – osobiście  w Urzędzie Miejskim, ul. Kcyńska 12 (Biuro Rady Miejskiej, pok. 34-35, I piętro) lub dzwoniąc pod numer tel. 52 3910714.

 Kolejne dyżury zaplanowano  w porozumieniu z władzami powiatów 21 kwietnia w Brześciu Kujawskim i Radziejowie. Pierwsze w tym roku konsultacje odbyły się w lutym w  Tucholi
i Sępólnie Krajeńskim.

źródło: Urząd Marszałkowski w Toruniu

Komentarze
Ładowanie...