Kryminalni z komisariatu w Szubinie zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy

Ponad 170 gramów amfetaminy i marihuanę zabezpieczyli szubińscy kryminalni. Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców gminy. Obaj już usłyszeli zarzuty, a jeden z nich, decyzją sądu, został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Policjanci pionu kryminalnego szubińskiego komisariatu ustalili, że po terenie jednej z gminnych wsi przemieszcza się auto, w którym mogą być przewożone narkotyki. Volkswagena golfa i mężczyzn nim podróżujących skontrolowano w miniony poniedziałek (10.01.22). Sprawdzenie to szybko przyniosło spodziewane efekty.


W odzieży 22-letniego pasażera kryminalni znaleźli woreczek strunowy z amfetaminą o wadze prawie 20 gramów. Zabezpieczyli też ponad 150 gramów amfetaminy i marihuanę, która należała do kierowcy (20l.).


Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie podejrzani usłyszeli łącznie 19 zarzutów posiadania zabronionych środków, a także ich udzielania. Starszemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Młodszemu, z racji posiadania znacznych ilości zabronionych substancji, nawet do lat 10.


Wczoraj (12.01.22) 20-latek stanął przed sądem, który zdecydował o tymczasowym aresztowaniu go na trzy miesiące. Jego kompan, decyzją oskarżyciela, został objęty policyjnym dozorem.

(KPP Nakło nad Notecią)

Komentarze
Ładowanie...