Kolizja zakończona wysokim mandatem i wnioskiem do sądu

Wysokim mandatem karnym i sporządzeniem dokumentacji do wniosku o ukaranie do sądu zakończyły się czynności podjęte przez żnińską drogówkę w związku z kolizją w Łabiszynie. Kierujący osobowym audi zderzył się z autobusem

W czwartek (13.01.22) około godz. 15.00 dyżurny żnińskiej jednostki Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Łabiszynie. Na miejsce udali się policjanci żnińskiej drogówki. W rezultacie podjętych czynności ustalili, że kierujący osobowym audi, mieszkaniec gminy Żnin, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu autobusowi i doprowadził do zderzenia.

30-latek, który spowodował kolizję, zgodnie z nowym taryfikatorem został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych. Ponadto, okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami, za co zostanie sporządzony wniosek do sądu o ukaranie. Nowe regulacje prawne wprowadzają w przypadku tego wykroczenia obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów orzekany na okres nie krótszy niż 6 miesięcy, a także grzywnę w kwocie nawet do 30 000 złotych.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...