Żnin. Dzielnicowi spotkali się z przedszkolakami

Jak zachować się podczas zimowego wypoczynku, co zrobić kiedy nieznajoma osoba poczęstuje słodyczami oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze. O tym wszystkim dzielnicowi rozmawiali z dziećmi z Przedszkola Samorządowego w Gąsawie. Spotkanie przeprowadzono w ramach działań „Bezpieczne Ferie”.

Przed feriami policjanci żnińskiego garnizonu spotykali się z dziećmi i młodzieżą, rozmawiali z nimi o różnych zagrożeniach, a także informowali i uczyli jak ich uniknąć. Policyjną profilaktyką zostały objęte także dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gąsawie.

Dzielnicowi  asp. Karol Susz oraz mł. asp. Dawid Superczyński  przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa na drodze oraz wskazali jak i gdzie bezpiecznie bawić się w trakcie zimowego wypoczynku. Policjanci zwrócił uwagę maluchom, jak ważne jest używanie przez pieszych elementów odblaskowych.

Podczas prelekcji mundurowi przypomnieli przedszkolakom jak bezpiecznie zachowywać się w domu czy na placu zabaw. Wskazali między innymi na co zwrócić uwagę podczas kontaktu z obcymi, przestrzegając dzieci by nigdy nie oddalały się z nimi, a także przypomnieli jak wyzywać pomoc. Omówione zostały numery alarmowe służb ratunkowych.

Spotkanie dla dzieci było dobrą zabawą, dzięki której zdobyły cenną wiedzę o bezpieczeństwie. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowie.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...