Policjant z Barcina zdobył złoty medal MMA

St. sierż. Marcin Szymański z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Barcinie w uczestniczył w dniach 11-12 marca 2017r. w XIII Europa Kickboxing K1, MMA Cup pod patronatem World Traditional Kicxboxing And Karate Associaton, które odbyty się w Dąbrowie Górniczej.

Policjant, który od września 2016r jest zrzeszony w sekcji Pałuckiego Stowarzyszenia Karate i Sportów Walki „Musashi Kickboxing Team”, wystartował w formule MMA w kategorii powyżej 84 kg. Mundurowy znalazł się w finale, gdzie trafił na trudnego przeciwnika – utytułowanego, 50-ciokrotnego medalistę zwodów międzynarodowych i ogólnopolskich Michała Nowickiego. Walka rozpoczęła się w stójce, następnie zawodnicy przeszli do parteru, gdzie w drugiej minucie zmagań po zastosowaniu duszenia zza placów Marcin Szymański doprowadził do poddania się przeciwnika i zdobył złoty medal.
Oprócz sportów walki policjant z Barcina trenuje również inne dyscypliny sportowe takie jak biegi i ergometry. Obecnie przygotowuje się do „Biegu 7 szczytów” zwanego „Biegiem Samobójcy”, gdzie do przebiegnięcia zawodnicy mają dystans 240 km w ciągu 52 godzin.

źródło: KPP Żnin

Komentarze
Ładowanie...