Ponad 300 mln zł dofinansowania do drogi S5 Żnin – Gniezno

Ponad 300 milionów złotych dofinansowania do fragmentu drogi ekspresowej S5 z Gniezna do Żnina zostanie przekazane Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pieniądze pochodzą ze środków Unii Europejskiej.

W piątek (17.03) w Centrum Unijnych Projektów Transportowych zostało podpisanych 6 umów na dofinansowania inwestycji związanych z drogami i autostradami. Wśród nich pieniądze otrzyma również GDDKiA na fragment drogi ekspresowej S5 z Gniezna do Żnina. To 310 milionów złotych pochodzących z Programu Infrastruktura i Środowisko. CUPT przyznało te środki na odcinek od Gniezna do Mielna (na granicy województw wielkopolskiego i kujawsko – pomorskiego).

Dzisiejsze umowy ostatecznie potwierdzają wsparcie ze środków UE dla budowy kluczowych odcinków dróg S5 w Wielkopolsce i S8 na Mazowszu oraz dwóch od dawna wyczekiwanych obwodnic na Pomorzu. Jestem przekonany, że inwestycje te przyczynią się do poprawy komunikacji w regionach i zwiększenia bezpieczeństwa na polskich drogach – podkreślił wiceminister infrastruktury i budownictwa. Jerzy Szmit.

Wartość całkowita wykonania tego odcinka drogi S5 to 578 milionów złotych.

Komentarze
Ładowanie...