Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj w rejonie Wawrzynek. Brał w nim udział samochód osobowy, który najechał na leżące na drodze konary drzewa. Na szczęście kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (17.01.22) kilkanaście minut po godz. 7.00 w rejonie Wawrzynek. Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani na miejsce, zastali poważnie uszkodzony samochód osobowy oraz straż pożarną, która usuwała gałęzie z jezdni.

W toku podjętych czynności mundurowi ustalili, że 24-letni mieszkaniec gminy Żnin, który kierował audi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w rezultacie czego najechał na leżące na jezdni gałęzie drzewa.

Służby medyczne udzieliły na miejscu 24-latkowi niezbędnej pomocy. Na szczęście nie odniósł on poważniejszych obrażeń, pomimo, iż cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Droga w miejscu zdarzenia na czas prowadzonych czynności była nieprzejezdna.

Mieszkaniec gminy Żnin, który przyczynił się do zdarzenia, był trzeźwy i posiadał wymagane uprawnienia.  Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Przypominamy, że nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu prędkość, może być bardzo niebezpieczna i bywa tragiczna w skutkach. Dlatego apelujemy do kierowców o rozsądek i ostrożną, zgodną z przepisami jazdę.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...