Dostał mandat 1500 złotych za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu

Od początku roku obowiązują nowe stawki mandatów karnych za wykroczenia drogowe. Warto zapoznać się z wprowadzonymi zmianami, aby nie być zaskoczonym, gdy zostaniemy zatrzymani do policyjnej kontroli. O tym, jak dotkliwe są to kary finansowe przekonał się 31-letni mieszkaniec Mogilna, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator, który podniósł wysokość grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze. Niestety mogileńscy policjanci nadal spotykają osoby, które w dalszym ciągu podchodzą lekceważąco do obowiązujących przepisów.

Zgodnie z nowym taryfikatorem 1500 złotych to minimalna grzywna dla kierowcy za nieprawidłowe zachowanie wobec pieszego – nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście. Taką właśnie grzywną został ukarany kierowca pojazdu marki Mazda C3, który 18 stycznia o godzinie 7:40 na ulicy Piłsudskiego w Mogilnie nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na oznakowanym przejściu dla pieszych. 31-latek oprócz wysokiej grzywny otrzymał także 10 punktów karnych.

(KPP Mogilno)

Komentarze
Ładowanie...