Kierował Audi pod wpływem amfetaminy

Kierował pojazdem pod wpływem amfetaminy, a dodatkowo miał przy sobie narkotyki. 34-letni mieszkaniec Żnina został zatrzymany. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę (19.01.22) w trakcie służby, szubińscy ,,patrolowcy” zatrzymali w Chomętowie do kontroli drogowej audi. Siedzący za kierownicą 34-latek był wyraźnie pobudzony. Takie zachowanie mężczyzny dało podstawy, aby podejrzewać, że kierowca może być pod działaniem środków odurzających.

Aby mieć pewność, co do stanu trzeźwości mieszkańca  Żnina, policjanci przewieźli go do komisariatu, a tam sprawdzili narkotesterem. Wynik tego badania potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy i wykazał, że kierowca miał w organizmie amfetaminę.

Dodatkowo, podczas wykonywania kontroli przewożonego bagażu oraz kontroli osobistej, mundurowi znaleźli u kierowcy woreczek strunowy z zawartością narkotyków. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczona substancja to marihuana.

Policjanci zatrzymali 34-latkowi prawo jazdy. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat,  a za ich posiadanie  nawet  do 3 lat więzienia. O jego losie zdecyduje sąd.

(KPP Nakło nad Notecią)

Komentarze
Ładowanie...