Mundurowy ze Żnina na podium XV Mistrzostw Polski Policjantów

St. sierż. Dariusz Śliwiński ze żnińskiej komendy zajął 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Policjantów w Maratonie Dębno 2017. Mundurowy na 42 kilometrowym dystansie zmierzył się z ponad 2000 zawodników z Polski i innych krajów.

W niedzielę (02.04) w Dębnie w województwie zachodniopomorskim odbył się XV Maraton Dębno 2017 oraz jednocześnie Mistrzostwa Polski Policjantów w Maratonie. Pośród ponad 2000 zawodników z całej Polski i świata, w tym ponad 100 policjantów i policjantek w maratonie wziął udział  również st. sierż. Dariusz Śliwiński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie. Dystans jaki mieli do przebiegnięcia zawodnicy to 42 kilometry i 195 metrów. Policjant na metę dobiegł na 17 pozycji. Taki wynik dał mu 2 pozycję na podium w kategorii Mistrzostw Polski Policjantów (podobnie jak w ubiegłym roku) oraz 1 miejsce w kategorii wiekowej. Ponadto policjant ze Żnina został sklasyfikowany jako 7 wśród zawodników z Polski uzyskując czas 2 godziny 44 minuty i 16 sekund. To kolejny bardzo dobry wynik mundurowego ze Żnina.

St. sierż. Dariusz Śliwiński w Komendzie Powiatowej Policji w Żninie służby w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego, gdzie jest przewodnikiem psa służbowego. Bieganie jest jego pasją i sposobem spędzania wolnego czasu. Obecnie przygotowuje się do startu w 16. PZU Cracovia Maraton, który odbędzie się 30 kwietnia 2017 r. w Krakowie.

 

KPP Żnin

Komentarze
Ładowanie...