Mieszkaniec powiatu mogileńskiego ofiarą kieszonkowców grasujących w pociągu

39 – letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego został okradziony w pociągu relacji Wrocław – Gniezno. Mężczyzna zasnął podczas podróży. Kieszonkowiec wykorzystał jego sen i ukradł mu z portfela kartę płatniczą, przy pomocy której wypłacił z bankomatu 300 złotych.

Pod koniec marca tego roku w nocnym pociągu relacji Wrocław – Gniezno doszło do kradzieży kieszonkowej. Ofiarą złodzieja padł 39 – letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego. Mężczyzna zasnął podczas podróży. Kiedy na stacji końcowej został obudzony przez konduktora zauważył, że jego portfel leży obok niego na siedzeniu, a z wnętrza ktoś wyjął kartę bankomatową, przy której dołączony był na karteczce kod PIN.  Kiedy 39 – latek zadzwonił na infolinię banku w celu zablokowania utraconej karty dowiedział się, że chwilę wcześniej przy jej użyciu dokonano wypłaty 300 złotych z bankomatu. Niestety jak pokazuje rzeczywistość, kradzieże te są w dużej mierze wynikiem nieuwagi i nieostrożności samych okradzionych, którzy nie zwracają należytej uwagi na swoje kieszenie czy torebki.

Policjanci apelują:
Zachowaj szczególną ostrożność na dworcach PKP, PKS, gdzie zazwyczaj występuje duży tłok. Łatwo możesz stać się ofiarą złodziei kieszonkowych. Bądź szczególnie ostrożny przy wsiadaniu i wysiadaniu z zatłoczonego pociągu. W czasie podróży staraj się nie pozostawiać bagażu bez opieki – zwłaszcza torebek podręcznych. Torebki, podręczne plecaki staraj się nosić z przodu lub pod ramieniem, zamknięciem do siebie. W podróży miej przy sobie tylko niezbędną kwotę pieniędzy. Jeżeli masz przy sobie większą kwotę pieniędzy nie trzymaj jej w jednym miejscu. Zmniejsza to ryzyko ewentualnej utraty całej kwoty. Nie trzymaj numeru PIN razem z kartą płatniczą i ABSOLUTNIE nie zapisuj tego numeru na karcie płatniczej. Unikaj nocnych podróży zwłaszcza w pustych wagonach i przedziałach.  Staraj się wtedy nie usnąć.

 

KPP Mogilno

Komentarze
Ładowanie...